PIC18F26Q84-I/SO
MFR.Part #
PIC18F26Q84-I/SO
JLCPCB Part #
C3220389
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 12bit 1KB 25 4KB 64KB 64MHz 8 Bit 8bit Built-in FLASH PIC Power-on reset (POR)、Undervoltage detection (BOR/LVD/LVR/LVI)、Built-in general-purpose timer、Window watchdog (WWDG) SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS