PIC18F24K20-I/SS
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC18F24K20-I/SS
JLCPCB Part #
C219141
Package
SSOP-28-208mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10bit 16KB 24 256Byte 64MHz 768Byte 8 Bit Built-in FLASH PIC SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS