PIC18F24K20-I/SO
MFR.Part #
PIC18F24K20-I/SO
JLCPCB Part #
C220263
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10bit 16KB 24 256Byte 64MHz 768Byte 8 Bit Built-in FLASH PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS