PIC18F15Q40-I/P
MFR.Part #
PIC18F15Q40-I/P
JLCPCB Part #
C3231744
Package
PDIP-20
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 12bit 18 2KB 32KB 512Byte 64MHz 8 Bit 8bit Built-in FLASH PIC PDIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS