PIC18F14K50-I/SS
MFR.Part #
PIC18F14K50-I/SS
JLCPCB Part #
C12460
Package
SSOP-20-208mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10bit 14 16KB 256Byte 48MHz 768Byte 8 Bit Built-in FLASH PIC SSOP-20-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS