PIC18F14K50-I/SO
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC18F14K50-I/SO
JLCPCB Part #
C643359
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 14 16KB 256Byte 48MHz 768Byte 8 Bit Built-in FLASH PIC SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS