PIC17C766-33I/PT
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC17C766-33I/PT
JLCPCB Part #
C635534
Package
TQFP-80(12x12)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 32KB 33MHz 4.5V~5.5V 66 8 Bit 902Byte External OTP PIC TQFP-80(12x12) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS