PIC16LF721-E/SO
MFR.Part #
PIC16LF721-E/SO
JLCPCB Part #
C643353
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 16MHz 17 256Byte 7KB 8 Bit Built-in FLASH PIC SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS