PIC16LF721-E/ML
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC16LF721-E/ML
JLCPCB Part #
C638163
Package
QFN-20-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 16MHz 17 256Byte 7KB 8 Bit 8bit Built-in FLASH PIC QFN-20-EP(4x4) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS