PIC16HV540-20I/P
MFR.Part #
PIC16HV540-20I/P
JLCPCB Part #
C646942
Package
PDIP-18
Description
-40℃~+85℃ 12 20MHz 25Byte 3.5V~15V 768Byte 8 Bit External OTP PIC PDIP-18 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS