PIC16F877-20I/PQ
MFR.Part #
PIC16F877-20I/PQ
JLCPCB Part #
C637274
Package
MQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 14KB 20MHz 256Byte 33 368Byte 4V~5.5V 8 Bit External FLASH PIC MQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS