PIC16F877-20I/P
MFR.Part #
PIC16F877-20I/P
JLCPCB Part #
C647858
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 10bit 14KB 20MHz 256Byte 33 368Byte 4V~5.5V 8 Bit External FLASH PIC PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS