PIC16F877T-20/L
MFR.Part #
PIC16F877T-20/L
JLCPCB Part #
C633250
Package
PLCC-44(16.6x16.6)
Description
0℃~+70℃ 10bit 14KB 20MHz 256Byte 33 368Byte 4V~5.5V 8 Bit External FLASH PIC PLCC-44(16.6x16.6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS