PIC16F876T-20I/SO
MFR.Part #
PIC16F876T-20I/SO
JLCPCB Part #
C629749
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+85℃ 10bit 14KB 20MHz 22 256Byte 368Byte 4V~5.5V 8 Bit External FLASH PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS