PIC16F874-20I/PT
MFR.Part #
PIC16F874-20I/PT
JLCPCB Part #
C634359
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 128Byte 192Byte 20MHz 33 4V~5.5V 7KB 8 Bit External FLASH PIC TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS