PIC16F84A-20/SO
MFR.Part #
PIC16F84A-20/SO
JLCPCB Part #
C642679
Package
SOIC-18-300mil
Description
0℃~+70℃ 1.75KB 13 20MHz 4V~5.5V 64Byte 68Byte 8 Bit External FLASH PIC SOIC-18-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS