PIC16F84A-20I/P
MFR.Part #
PIC16F84A-20I/P
JLCPCB Part #
C646936
Package
PDIP-18
Description
-40℃~+85℃ 1.75KB 13 20MHz 4V~5.5V 64Byte 68Byte 8 Bit External FLASH PIC PDIP-18 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS