PIC16F84AT-20/SS
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC16F84AT-20/SS
JLCPCB Part #
C629734
Package
SSOP-20-208mil
Description
0℃~+70℃ 1.75KB 13 20MHz 4V~5.5V 64Byte 68Byte 8 Bit External FLASH PIC SSOP-20-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS