PIC16C76-10I/SO
MFR.Part #
PIC16C76-10I/SO
JLCPCB Part #
C184792
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+85℃ 10MHz 14KB 22 368Byte 4V~6V 8 Bit 8bit External OTP PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS