PIC16C716-20I/SS
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC16C716-20I/SS
JLCPCB Part #
C639168
Package
SSOP-20-208mil
Description
-40℃~+85℃ 128Byte 13 20MHz 3.5KB 4V~5.5V 8 Bit 8bit External OTP PIC SSOP-20-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS