PIC16C58B-20E/SO
MFR.Part #
PIC16C58B-20E/SO
JLCPCB Part #
C642566
Package
SOIC-18-300mil
Description
-40℃~+125℃ 12 20MHz 3KB 3V~5.5V 73Byte 8 Bit External OTP PIC SOIC-18-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS