PIC16C57C-40/SO
MFR.Part #
PIC16C57C-40/SO
JLCPCB Part #
C646093
Package
SOIC-28-300mil
Description
0℃~+70℃ 20 3KB 4.5V~5.5V 40MHz 72Byte 8 Bit External OTP PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS