PIC16C56-10/P
MFR.Part #
PIC16C56-10/P
JLCPCB Part #
C646807
Package
PDIP-18
Description
0℃~+70℃ 1.5KB 10MHz 12 25Byte 4.5V~5.5V 8 Bit External OTP PIC PDIP-18 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS