PIC16C56A-40/SO
MFR.Part #
PIC16C56A-40/SO
JLCPCB Part #
C642552
Package
SOIC-18-300mil
Description
0℃~+70℃ 1.5KB 12 25Byte 4.5V~5.5V 40MHz 8 Bit External OTP PIC SOIC-18-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS