PIC16C56AT-20/SS
MFR.Part #
PIC16C56AT-20/SS
JLCPCB Part #
C629476
Package
SSOP-20-5.2mm
Description
0℃~+70℃ 1.5KB 12 20MHz 25Byte 3V~5.5V 8 Bit External OTP PIC SSOP-20-5.2mm Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS