PIC16C55AT-04/SS
MFR.Part #
PIC16C55AT-04/SS
JLCPCB Part #
C628859
Package
SSOP-28-208mil
Description
0℃~+70℃ 20 25Byte 3V~5.5V 4MHz 768Byte 8 Bit External OTP PIC SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS