PIC16C558-20I/SO
MFR.Part #
PIC16C558-20I/SO
JLCPCB Part #
C642542
Package
SOIC-18-300mil
Description
-40℃~+85℃ 128Byte 13 20MHz 3.5KB 3V~5.5V 8 Bit External OTP PIC SOIC-18-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS