PIC16C54C-40/SO
MFR.Part #
PIC16C54C-40/SO
JLCPCB Part #
C642526
Package
SOIC-18-300mil
Description
0℃~+70℃ 12 25Byte 4.5V~5.5V 40MHz 768Byte 8 Bit External OTP PIC SOIC-18-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS