PIC16C505-20E/P
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC16C505-20E/P
JLCPCB Part #
C645783
Package
PDIP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.5KB 11 20MHz 3V~5.5V 72Byte 8 Bit Built-in OTP PIC PDIP-14 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS