MRT100KP40AE3
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MRT100KP40AE3
JLCPCB Part #
C2635598
Package
DO-204AR
Description
-65℃~+150℃ 1.273kA 1.5mA 100kW 40V 44.4V 78.6V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-204AR ESD and Surge Protection (TVS/ESD)