MIC59300-1.2WU
MFR.Part #
MIC59300-1.2WU
JLCPCB Part #
C641374
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 3.8V 3A 500mV@(3A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS