MIC5504-2.8YMT-TZ
MFR.Part #
MIC5504-2.8YMT-TZ
JLCPCB Part #
C621386
Package
TDFN-4(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.8V 300mA 5.5V 60dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive TDFN-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS