MIC5504-2.8YM5-TR
MFR.Part #
MIC5504-2.8YM5-TR
JLCPCB Part #
C95749
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 160mV@(300mA) 175uVrms 2.8V 300mA 38uA 5.5V 60dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS