MIC5501-1.8YMT-TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC5501-1.8YMT-TR
JLCPCB Part #
C622468
Package
TDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 160mV@(300mA) 175uVrms 300mA 38uA 5.5V 60dB Fixed Over Current Protection Positive TDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS