MIC5367-3.3YMT-TR
MFR.Part #
MIC5367-3.3YMT-TR
JLCPCB Part #
C622378
Package
MLF-6
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 3.3V 380mV@(150mA) 39uA 5.5V Fixed Positive MLF-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS