MIC5366-3.3YC5-TR
MFR.Part #
MIC5366-3.3YC5-TR
JLCPCB Part #
C626110
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 155mV@(150mA) 200uVrms 29uA 3.3V 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS