MIC5365-2.6YC5-TR
MFR.Part #
MIC5365-2.6YC5-TR
JLCPCB Part #
C626090
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 2.6V 200uVrms 380mV@(150mA) 39uA 5.5V 65dB@(10kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS