MIC5365-1.5YMT-TZ
MFR.Part #
MIC5365-1.5YMT-TZ
JLCPCB Part #
C621351
Package
UTDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 150mA 5.5V 80dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive UTDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS