MIC5318-1.5YMT-TR
MFR.Part #
MIC5318-1.5YMT-TR
JLCPCB Part #
C622127
Package
UDFN-6-EP(1.6x1.6)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 300mA 6V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive UDFN-6-EP(1.6x1.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS