MIC5302-1.8YMT-TR
MFR.Part #
MIC5302-1.8YMT-TR
JLCPCB Part #
C512209
Package
MLF-4(1.2x1.6)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 100mV@(150mA) 120uA 120uVrms 150mA 42dB@(20kHz) 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MLF-4(1.2x1.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS