MIC5295-3.3YD-TR
MFR.Part #
MIC5295-3.3YD-TR
JLCPCB Part #
C628212
Package
TO-252-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 24V 3.3V 30uA 47uVrms 500mV@(150mA) 50dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive TO-252-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS