MIC5256-1.5YM5-TR
MFR.Part #
MIC5256-1.5YM5-TR
JLCPCB Part #
C625935
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 150mA 250mV@(150mA) 50uVrms 6V 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS