MIC5255-3.1YM5
MFR.Part #
MIC5255-3.1YM5
JLCPCB Part #
C3748128
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 250mV@(150mA) 3.1V 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Low ESR、ESD Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS