MIC5255-3.1BM5
MFR.Part #
MIC5255-3.1BM5
JLCPCB Part #
C3751000
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 200mV@(150mA) 3.1V 30uVrms 50dB@(10kHz) 6V 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators