MIC5253-3.3YC5-TR
MFR.Part #
MIC5253-3.3YC5-TR
JLCPCB Part #
C625917
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 165mV@(100mA) 3.3V 30uVrms 5.5V 70dB@(1kHz) 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS