MIC5247-1.5YML
MFR.Part #
MIC5247-1.5YML
JLCPCB Part #
C3750973
Package
DFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 150mA 150mV@(150mA) 150uA 50dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Overheat protection、Low ESR、ESD Protection、Enable Positive DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS