MIC5247-1.5YM5
MFR.Part #
MIC5247-1.5YM5
JLCPCB Part #
C3751667
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 150mA 150mV@(150mA) 150uA 50dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Low ESR、ESD Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS