MIC5246-2.6BM5
MFR.Part #
MIC5246-2.6BM5
JLCPCB Part #
C3750641
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 2.6V 250mV@(150mA) 50dB@(120Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators