MIC5239-3.3YM-TR
MFR.Part #
MIC5239-3.3YM-TR
JLCPCB Part #
C628180
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1200uVrms 3.3V 30V 400mV@(500mA) 45uA 500mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Over Voltage Protection、Enable Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS