MIC5238-1.1BM5TR
MFR.Part #
MIC5238-1.1BM5TR
JLCPCB Part #
C3751425
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.1V 150mA 23uA 310mV@(150mA) 6V Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators